Dvanáctiletý Moziah Bridges vydělal miliony na ručně šitých motýlcích

Dvanáctiletý Moziah Bridges vydělal miliony na ručně šitých motýlcích

Moziah Bridges začal svou vlastní řadu motýlků potom, co byl zklamán nedostatkem stylu u dětí jeho věku. Za poslední 3 roky, zatímco jeho spolužáci dělali domácí úkoly a hráli sporty, vybudoval Moziah Bridges byznys v hodnotě necelé 150 tisíc dolarů. Přesně tak – začal se svou firmou ve svých 9 letech – to ještě nebyl ani teenager. Nyní má pod sebou 5 zaměstnanců a všude kolem zájem médií. Objevil se například v TV pořadu „Shark Tank“ nebo v časopisech „O Magazine“ a „Vogue“.

„Rád nosím motýlky, protože v nich vypadám dobře a cítím se v nich dobře,“ píše mladičký Moziah na svém webu. „Navrhování barevných motýlků je jen část mé vize proměnit svět v zábavnější a lepší místo.“

Moziah má módu v krvi. Už od svých 4 let nosil oblek a motýlka všude, kde se dalo a trval na tom, že se bude oblékat sám. Jeho byznys, Mo’s Bows (Moovy Motýlky), se zrodil z jeho lásky k motýlkům a nespokojenosti s výběrem dostupným pro děti jeho věku. Ještě horší bylo, že všechny motýlky byly na připnutí – Moziah je přesvědčen, že opravdoví muži by si měli motýlka vázat. Jeho babička ho naučila ručně šít a používat šicí stroj, aby si tak mohl vyrobit oblíbenou ozdobu krku.

MoziahBridges_MosBows

Za pár měsíců tak vytvořil svoji vlastní kolekci o více než dvou tuctech motýlků. Přátelé a rodinní příslušníci se do jeho výtvorů zamilovali. Moziah tedy zvýšil svou produkci a vyráběl stylové motýlky ze starých látek jeho babičky, které měly květinové nebo africké vzory, a dokonce ze starých taftových šatů.

Brzo začal Moziah přijímat objednávky přes Facebook a prodávat přes svůj vlastní obchod na Etsy. A jak poptávka stoupala, jeho maminka, babička a další členové rodiny přišli pomoct s produkcí. Dnes je stále každý motýlek učit podle skeče, i když Moziah expandoval ze starých materiálů ke tvídu a ginghamu s formální linií saténu a hedvábí. Jeho motýlky jsou dostupné v jeho vlastním obchodě na Etsy a v buticích v Texasu, Jižní Karolíně a Tennessee.

Když se zeptáte, kdo jsou jeho vzory, řekne vám, že vždycky vzhlížel k Daymondovi Johnovi, který se stal jeho mentorem. A ještě aby tak brzký úspěch nebyl dost, Moziah se také stal něčím jako mladým filantropistou. Minulé léto věnoval 1600 dolarů, aby poslal 10 dětí z jeho rodného města Memphisu na letní tábor Glenview.

bowtie8n-3-web

V příspěvku na jeho blogu Moziah napsal: „Memphis je hodnocen jako město s nejvíce hladovými dětmi, většina dětí dostane jídlo jen ve škole. V komunitním centru dostanou děti jídlo a čas na hraní. Dát něco zpátky mé komunitě mi pomohlo cítit se pokorně. Také se díky tomu usmívám, protože vidím ostatní děti, jak se smějí a užívají si tábor.“

A co bude tento dětský podnikatel dělat dále? V nedávném rozhovoru Moziah sdělil, že chce jít na vysokou školu a začít celkovou řadu oblečení před tím, než mu bude dvacet. Všechno to má už vymyšlené.

Moziah má šťastný a barevný svět plný podnikatelského úspěchu, dobré společnosti, pracovní/školní/životní balancí a solidními cíli do budoucna. A přesto chodí spát každý den v půl deváté! Vezměme si příklad z tohoto mladíka – co nás drží zpátky?

Moziah-Bridges_40307

5 (100%) 1 hodnocení