Trenér celebrit Tony Horton říká, že toto je jedna velká chyba, kterou lidé dělají při hubnutí

Trenér celebrit Tony Horton říká, že toto je jedna velká chyba, kterou lidé dělají při hubnutí

Tony Horton je jeden z nejviditelnějších lidí – jestli ne ten nejvíce viditelný – ve všech amerických fitness zařízeních. Za úspěch vděčí vynalezení P90X, což je nejúspěšnější domácí fitness program všech dob.

Pravděpodobně největší důvod, proč miliony a miliony lidí začínají fitness programy, je takový, že chtějí zhubnout. A samozřejmě většina programů, včetně P90X, přichází s komplexním dietovým režimem, který doprovází fitnessovou část.

SANTA MONICA, CA --AUGUST 03, 2010--Tony Horton, 52, fitness personality and the face of the workout video system P90X, is photographed demonstrating a workout from his hit series, in his Santa Monica home gym, Aug. 3, 2010. (Photo by Jay L. Clendenin/Los Angeles Times)

Je přirozené se Tonyho tedy zeptat, jaká je podle něj nejtěžší věc pro lidi, kteří chtějí začít s programem určeným k hubnutí. Podle něj je to všechno o inflačních očekáváních a ne o tom, žít v přítomnosti.

„Disciplína. Být vytrvalý. Očekávání, že výsledky a změny přijdou rychle. To je důvod, proč většina lidí končí po prvním nebo druhém týdnu. Výsledek se nedostane přes noc,“ říká Tony Horton.

Tony také vysvětluje: „Vytvořil jsem program na 90 dní – všechny jsou tedy devadesátidenní, protože někdy, pro mnoho lidí, mají jiné začínající body. Pokud chce 42-letý muž shodit 30 kilogramů, určitě má jiný startovací bod než 27-letá bývalá gymnastka, která chce shodit 5 kilo. A tak musíte být tak nějak spokojený s celým procesem. Být v pohodě při nutnosti se změnit, být v pohodě s neschopností udělat zezačátku mnoho cviků… Není to, jako když někdo řekne ‚Chci vyšplhat na Mount Everest‘ a jen tak vezme popruhy a zařízení a jde. Musíte vědět a mít na paměti, že musíte udělat mnoho kroků mezi myšlenkou a výsledkem. Hubnutí a nabírání kondičky je stejná věc.“

JSDS8249_w1

A jakou radu by Tony dal lidem? Na co by se měli soustředit místo fixování se na výsledek hubnutí a na to, jak by mohli vypadat?

„Moje rada lidem by byla – jděte na to pomalu. Je odliv a je příliv, budete mít dobré dny a budete mít špatné dny, budete se cítit silní, budete se cítit slabí. Překonejte svá očekávání, přestaňte myslet na to, jak doufáte, že budete vypadat v budoucnu a prostě zůstaňte v přítomnosti.“

„Moje věta zní ‚dělejte to nejlepší a zapomeňte na to ostatní‘. Řekl jsem ji asi 18 milionkrát a jde opravdu jenom o tohle. Dělat to nejlepší znamená ukázat se, být v pokoji a vidět co se stane a neočekávat stejný výkon jako jste dokázali před dvaceti lety nebo jako dokázal někdo jiný, koho znáte. Jde o neustálou změnu a spokojenost s realitou. Realita je věc, která se vám opravdu děje a pokud se s tím nedokážete vyrovnat, vždycky budete bojovat.“

5 (100%) 1 hodnocení