Moziah Bridges začal svou vlastní řadu motýlků potom, co byl zklamán nedostatkem stylu u dětí jeho věku. Za poslední 3 roky, zatímco jeho spolužáci dělali domácí úkoly a hráli sporty, vybudoval Moziah Bridges byznys v hodnotě necelé 150 tisíc dolarů. Přesně tak – začal se svou firmou ve svých 9 letech – to ještě nebyl ani teenager. Nyní má pod sebou 5 zaměstnanců a všude kolem zájem médií. Objevil se například v TV pořadu „Shark Tank“ nebo v časopisech „O Magazine“ a „Vogue“.
„Rád nosím motýlky, protože v nich vypadám dobře a cítím se v nich dobře,“ píše mladičký Moziah na svém webu. „Navrhování barevných motýlků je jen část mé vize proměnit svět v zábavnější a lepší místo.“
Moziah má módu v krvi. Už od svých 4 let nosil oblek a motýlka všude, kde se dalo a trval na tom, že se bude oblékat sám. Jeho byznys, Mo’s Bows (Moovy Motýlky), se zrodil z jeho lásky k motýlkům a nespokojenosti s výběrem dostupným pro děti jeho věku. Ještě horší bylo, že všechny motýlky byly na připnutí – Moziah je přesvědčen, že opravdoví muži by si měli motýlka vázat. Jeho babička ho naučila ručně šít a používat šicí stroj, aby si tak mohl vyrobit oblíbenou ozdobu krku.
Za pár měsíců tak vytvořil svoji vlastní kolekci o více než dvou tuctech motýlků. Přátelé a rodinní příslušníci se do jeho výtvorů zamilovali. Moziah tedy zvýšil svou produkci a vyráběl stylové motýlky ze starých látek jeho babičky, které měly květinové nebo africké vzory, a dokonce ze starých taftových šatů.
Brzo začal Moziah přijímat objednávky přes Facebook a prodávat přes svůj vlastní obchod na Etsy. A jak poptávka stoupala, jeho maminka, babička a další členové rodiny přišli pomoct s produkcí. Dnes je stále každý motýlek učit podle skeče, i když Moziah expandoval ze starých materiálů ke tvídu a ginghamu s formální linií saténu a hedvábí. Jeho motýlky jsou dostupné v jeho vlastním obchodě na Etsy a v buticích v Texasu, Jižní Karolíně a Tennessee.
Když se zeptáte, kdo jsou jeho vzory, řekne vám, že vždycky vzhlížel k Daymondovi Johnovi, který se stal jeho mentorem. A ještě aby tak brzký úspěch nebyl dost, Moziah se také stal něčím jako mladým filantropistou. Minulé léto věnoval 1600 dolarů, aby poslal 10 dětí z jeho rodného města Memphisu na letní tábor Glenview.
V příspěvku na jeho blogu Moziah napsal: „Memphis je hodnocen jako město s nejvíce hladovými dětmi, většina dětí dostane jídlo jen ve škole. V komunitním centru dostanou děti jídlo a čas na hraní. Dát něco zpátky mé komunitě mi pomohlo cítit se pokorně. Také se díky tomu usmívám, protože vidím ostatní děti, jak se smějí a užívají si tábor.“
A co bude tento dětský podnikatel dělat dále? V nedávném rozhovoru Moziah sdělil, že chce jít na vysokou školu a začít celkovou řadu oblečení před tím, než mu bude dvacet. Všechno to má už vymyšlené.
Moziah má šťastný a barevný svět plný podnikatelského úspěchu, dobré společnosti, pracovní/školní/životní balancí a solidními cíli do budoucna. A přesto chodí spát každý den v půl deváté! Vezměme si příklad z tohoto mladíka – co nás drží zpátky?